Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

W naszej parafii powstało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Odbyły się dwa spotkania organizacyjne z diecezjalnym asystentem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - księdzem Piotrem Bączkiem.

SPOTKANIE OPŁATKOWE

W dniu 23 grudnia 2012 r. odbyło się spotkanie opłatkowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej parafii.

6f8cbe7b84845181b749c69907ae1efe.png

Zespół Muzyczny "Vocatio" Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Założyciel zespołu
Ks. Proboszcz Jerzy Matura

Opiekun
Ks. Jan Gałysa

Skład zespołu:

Prowadząca zespół: Patrycja Krzus tel: 509 980 519

Patrycja Krzus: gitara akustyczno- elektryczna/wokal

Szymon Gołek: nagłośnienie/klawisze

Paweł Zawiła: gitara akustyczno-elektryczna/ skrzypce/wokal

Witek Wójcik: gitara elektryczna/wokal

Monika Bąk: Jumba/ wokal prowadzący

David Kaletka: gitara basowa/ wokal

Mateusz Murański: Perkusja/wokal

Marta Jasek: wokal prowadzący

Natalia Szuta: wokal

Weronika Pach: wokal

Katarzyna Rodak: wokal

Natalia Rodak: wokal

Kacper Kamiński: wokal

Marysia Pawlus: wokal

Zespół muzyczny ?VOCATIO? (łac. powołanie) jest to pełna zapału i chęci do działania we wspólnocie Kościoła grupa młodzieży, która w jak najlepszy sposób przez muzyczną oprawę liturgii i swoja postawę pragnie uwielbiać Boga w żywym Kościele.

Gramy i śpiewamy pieśni, piosenki religijne, oazowe.
Nie zarabiamy na tym co robimy!!!
Zamieszczamy piosenki w celach ewangelizacyjnych.

Założycielem grupy jest proboszcz Ks. Jerzy Matura, a jej opiekunem Ks. Jan Gałysa, księża działający w parafii Wieprz. Pomysł na utworzenie zespołu powstał w głowie ks. Jerzego w pierwszym roku jego proboszczowskiej posługi. Chodząc po kolędzie po całej parafii, zebrał najbardziej muzykalną młodzież, proponując jej muzyczną przygodę. Ks. Proboszcz zaprosił dwa razy na rekolekcję księży Orionistów, którzy przyjechali z zespołami, które grały już długie lata  na wysokim poziomie. To stało się inspiracją do wielkiej energii muzycznej, która powstała u młodych, zdolnych ludzi w naszej parafii. We wspólnych spotkaniach ważniejsza od chęci jest systematyka, która pozwoliła nam pokonać wiele trudności.

Dlaczego akurat ?VOCATIO??

Staraliśmy się wybrać nazwę, która nie tylko będzie odzwierciedlała nas jako ludzi wierzących, praktykujących ale również dążących do wypełnienia swojej posługi we wspólnocie Kościoła Świętego. Jako wspólnota w pełni działająca i przez swoje istnienie służąca Bogu i ludziom czujemy się powołani do tego co robimy i swoją postawą pragniemy pokazać wszystkim, że przez śpiew i modlitwę we wspaniały sposób możemy uwielbiać, dziękować oraz przepraszać naszego Zbawcę.

Celem zespołu jest wniesienie odrobiny świeżości do naszego Kościoła, pokazując że młodzi ludzie nawet w dzisiejszych, trudnych czasach potrafią się zjednoczyć i działać. Wspólnie prowadzimy oprawę muzyczną na Mszach świętych oraz adoracje uwielbieniowe, dzięki którym staramy się przekazać ludziom a w szczególności młodzieży, że wiara jest czymś naprawdę wspaniałym i pomimo wielu trudności warto oddać swoje życie Bogu. W czasie każdej Mszy świętej staramy się uczestniczyć w niej śpiewając pieśni liturgiczne oraz grając na takich instrumentach jak gitary elektryczno-akustyczne czy też skrzypce, jednaj już na godzinach uwielbienia zawsze gramy w pełnym składzie: gitara elektryczno-akurstyczna, bongos, organy, tamburyn, grzechotki, skrzypce, trójkąt, gitara basowa, gitara elektryczna oraz gitara klasyczna. Każde nasze sobotnie spotkania o godzinie 12.00 w salce na plebani rozpoczynamy i kończymy modlitwą do Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej oraz psalmem na dany dzień. Przez trwanie w naszej wspólnocie już od dłuższego czasu każdy z nas odczuwa wielkie działanie Ducha świętego w swoim życiu oraz radość wypływającą z tego co robimy na chwałę Pana. Cotygodniowa wspólna modlitwa śpiewem sprawia, że dzięki więzi, która powstała między nami, poznajemy jak ważna w życiu człowieka jest druga osoba i nasze działanie. Mamy nadzieję, ze dzięki naszej postawie wiele młodych ludzi zobaczy w nas działanie Boga i zrozumie, że życie z Nim jest o wiele piękniejsze. W małym skrócie możemy śmiało nazwać się ?sługami Pana?, którzy nie zważając na trudności starają się w każdy możliwy i dobry sposób walczyć o każdego człowieka oraz pokazywać mu, że pomimo wszystko warto kroczyć za Panem.

Występujemy również na konkursach, koncertach.

Za to wszystko chwała Panu!

Znajdziesz nas na facebook'u pod nazwą Zespół muzyczny "Vocatio".