OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ 9.05.2021 R.

Godziny sprawowania Mszy Św. w najbliższym tygodniu:

- od poniedziałku do soboty: 6.30 i 17.00.

- Niedziela 9 i 16 maja: 7.30, 9.00, 10.30, 15.00 i 17.00.

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. Na Sumie chrzest dzieci.
2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, które w Polsce noszą nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się do przydrożnych krzyży. W poniedziałek modlimy się o zasiewy, we wtorek o uświęcenie pracy ludzkiej, w środę za głodujących. Modlitwy błagalne w Dni Krzyżowe od poniedziałku do środy w tym roku odbędą się w kościele po Mszy Św. o godz. 17.00.
3. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy Św, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 15.00.
4. W środę o godz. 17.00 Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. W czwartek 13 maja pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 16.30 w kościele odmówimy różaniec fatimski, około godz. 17.00 Msza Św. W czwartek 13 maja przypada 104. rocznica pierwszego objawienia Marki Bożej w Fatimie i 40. rocznica zamachu na życie Św. Jana Pawła II.
6. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
8. Sakrament Bierzmowania będzie udzielony z podziałem na dwie grupy w dniu 18 maja br. (wtorek) młodzieży z klas pierwszych szkół średnich i branżowych podczas Mszy Św. o godz. 16.00 (kandydaci z Brzuśnika i Bystrej) i o godz. 18.00 (kandydaci z Wieprza). Sakramentu Bierzmowania udzieli Ks. Biskup Piotr Greger.
9. W czerwcu sakrament Chrztu Św. będzie udzielony w drugą niedzielę miesiąca (13.06.) podczas Mszy Św. o godz. 9.00 (we wszystkie niedziele czerwca na Sumie będzie I Komunia Św.).
10. Ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia I Komunia Św. odbędzie się w mniejszych grupach w następujące niedziele na Mszy Św. o godz. 10:30:
6 czerwca - kl. III z Bystrej
13 czerwca - kl. III z Brzuśnika
20 czerwca - kl. IIIa z Wieprza
27 czerwca - kl. IIIb z Wieprza

Przypominamy, że osoby, które chcą przyjąć Komunię Św. na rękę, proszone są o ustawienie się w szpalerze od Ołtarza Miłosierdzia Bożego. Natomiast osoby, które chcą przyjąć Komunię Św. w sposób tradycyjny prosimy o ustawienie się w szpalerze od Ołtarza bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Ta zasada obowiązuje na każdej Mszy Św. Na czas trwającej pandemii zachęca się wiernych do przyjmowania Komunii św. na rękę. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, w kaplicy, na cmentarzu, na placu przy kościele, parkingach oraz na ulicy. Prosimy przestrzegać tej zasady. Starajmy się również zachować między sobą bezpieczną odległość 1,5m. Od 4 maja br. w naszym kościele podczas Mszy Św. i nabożeństw może przebywać maksymalnie 51 osób, natomiast w kaplicy na cmentarzu 17.

Nauki przedślubne online

Ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarnoepidemiczne,nauki przedślubne w diecezji bielsko-żywieckiej aż do odwołania będą prowadzone w formie online.Szczegółowe informacje dotyczące bezpośredniego przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie nauki.rodzina.bielsko.pl.W razie pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 13.00 pod nr tel. 734 176 645