OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ 1.08.2021 R.

Godziny sprawowania Mszy Św. w najbliższym tygodniu (od 1 do 8 sierpnia):

Niedziela  1 i 8 sierpnia: 7.30, 9.00, 10.30, 15.00 i 17.00.

Poniedziałek, wtorek, czwartek: 6.30.

Środa: 17.00.

Piątek i sobota: 6.30 i 17.00.

1. Dzisiaj 18 NIEDZIELA ZWYKŁA. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do podejmowania postanowień i do wpisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
2. W poniedziałek, 2 sierpnia, spełniając zwykłe warunki odpustu, można uzyskać odpust Porcjunkuli.
3. W środę o godz. 17.00 Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W pierwszy piątek sierpnia kapłan odwiedzi chorych z Brzuśnika, Bystrej, Zarębka, Figurów i Wieprza od działu do kościoła. Natomiast w pierwszą sobotę kapłan odwiedzi chorych z terenu Wieprza od kościoła do Grojca. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii nowych chorych. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.00.
5. W sobotę po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Trzy kolejne Koła Różańcowe prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej:
RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI:
Koło Różańcowe pw. Matki Bożej Fatimskiej
Koło Różańcowe pw. Św. Jana Bosko
Koło Różańcowe pw. Joanna Beretta Molla
6. W przyszłą niedzielę na Sumie chrzest dzieci.
7. Godziny sprawowania Mszy Św. w najbliższym tygodniu:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 6.30.
Środa: 17.00.
Piątek i sobota: 6.30 i 17.00.
8. W dniu dzisiejszym ofiarą do puszek wspieramy poszkodowanych w ostatnich tygodniach przez burze i powodzie, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych. Jako Kościół w Polsce, odwołując się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego, pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Natomiast składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
9. Od 26 czerwca w kościele może być zajętych 75% miejsc. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Jednocześnie przypominamy, że od 19 czerwca została odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.

10. Przypominamy, że osoby, które chcą przyjąć Komunię Św. na rękę, proszone są o ustawienie się w szpalerze od Ołtarza Miłosierdzia Bożego. Natomiast osoby, które chcą przyjąć Komunię Św. w sposób tradycyjny prosimy o ustawienie się w szpalerze od Ołtarza bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Ta zasada obowiązuje na każdej Mszy Św. Na czas trwającej pandemii zachęca się wiernych do przyjmowania Komunii św. na rękę. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele i w kaplicy. Starajmy się również zachować między sobą bezpieczną odległość 1,5m. Od 26 czerwca br. w naszym kościele i kaplicy może być zajętych 75 % miejsc.