OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ 22.05.2022 R.

Godziny sprawowania Mszy Św. w najbliższym tygodniu:

Niedziela : 7.30, 9.00, 10.30, 15.00 i 17.00.

Od poniedziałku do soboty: 6.30; 17.00,

1. Dzisiaj VI niedziela wielkanocna. Na Sumie I Komunia Św. dzieci z Wieprza. Na godz. 16.00 w dniu dzisiejszym dzieci komunijne z Wieprza i ich rodzice przychodzą na nabożeństwo majowe, po którym zostaną wręczone poświęcone pamiątkowe obrazki. Od jutra do soboty trwa Biały Tydzień, podczas którego dzieci komunijne z rodzicami przychodzą na Mszę Św. na godzinę 17.00.
2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, czyli Dni Krzyżowe. W poniedziałek modlimy się o zasiewy, we wtorek o uświęcenie pracy ludzkiej, w środę za głodujących. Procesje błagalne do krzyża misyjnego w Dni Krzyżowe od poniedziałku do środy o godz. 17.00.
3. W nadchodzącym tygodniu nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy Św., natomiast w dzisiejszą niedzielę o godz. 16.00.
4. W środę o godz. 17.00 Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. W czwartek modlimy się za wszystkie Matki z okazji przypadającego Dnia Matki. Pamiętamy też w modlitwie o tych Matkach, które odeszły już do wieczności.
6. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
7. W sobotę o godz. 10.00 w katedrze Św. Mikołaja Ksiądz biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu.
8. W sobotę 28 maja wszystkie dzieci pierwszokomunijne wyjeżdżają na pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach. Zbiórka wszystkich dzieci i ich opiekunów przy kościele o godz. 7.30. Prosimy o zabranie na pielgrzymkę stroju pierwszokomunijnego.
9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
10. W przyszłą niedzielę na Sumie Rocznica I Komunii Św. dzieci klas IV z Bystrej, Brzuśnika i Wieprza. Dzieci ubierają się w stroje odświętne lub w tuniki komunijne i gromadzą się w kościele w pierwszych ławkach o godz. 10:15. Przypominamy dzieciom z kl. IV o przystąpieniu do Sakramentu Pokuty w najbliższym tygodniu 15 minut przed każdą Mszą Św.

Nauki przedślubne online
Ze względu z sytuację epidemiologiczną, nauki przedślubne w diecezji bielsko-żywieckiej aż do odwołania będą prowadzone w formie online. Szczegółowe informacje dotyczące bezpośredniego przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie nauki.rodzina.bielsko.pl.
W razie pytań, prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 13.00 pod nr tel. 734 176 645

Przypominamy, że osoby, które chcą przyjąć Komunię Św. na rękę, proszone są o ustawienie się w szpalerze od Ołtarza Miłosierdzia Bożego. Natomiast osoby, które chcą przyjąć Komunię Św. w sposób tradycyjny prosimy o ustawienie się w szpalerze od Ołtarza bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Ta zasada obowiązuje na każdej Mszy Św. Na czas trwającej pandemii zachęca się wiernych do przyjmowania Komunii św. na rękę.