OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ 22.11.2020 R.

PLAN ROZNOSZENIA OPŁATKÓW
Pan kościelny będzie roznosił opłatki od godz. 9.00.
30 listopada (poniedziałek) – rejon 1
1 grudnia (wtorek) – rejon 2 i 3
2 grudnia (środa) – rejon 4
3 grudnia (czwartek) – rejon 5
4 grudnia (piątek) – rejon 6 i 7
5 grudnia (sobota) – rejon 12 i 13
7 grudnia (poniedziałek) – rejon 9
9 grudnia (środa) – rejon 8
10 grudnia (czwartek) – rejon 10
11 grudnia (piątek) – rejon 11
12 grudnia (sobota) – rejon 14 i 15

OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Po każdej Mszy Św. Nabożeństwo dziękczynne ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza uroczystość to święto patronalne Akcji Katolickiej. Wypominki jednorazowe z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.30.
2. W środę o godz. 17.00 Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza Św. roratnia, na którą prosimy przynieść lampiony.
4. Ofiarą do puszek wspieramy dzisiaj działalność statutową Caritas. Bóg zapłać osobom kwestującym i ofiarodawcom. Działalność Caritas możemy również wesprzeć poprzez nabycie w zakrystii świec wigilijnych („Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”).
5. Pan organista Dominik Polak dziękuje wszystkim Parafianom, którzy przyjęli go w czasie roznoszenia opłatków. Jeżeli ktoś z Parafian (z rejonów 16 -30) z różnych powodów nie nabył opłatków, to może je nabyć pod chórem bezpośrednio po każdej mszy świętej u Pana organisty. W dniu dzisiejszym w liturgii wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji Panu organiście życzymy błogosławieństwa
Bożego i opieki św. Cecylii.
6. Przypominamy, że osoby, które chcą przyjąć Komunię Św. na rękę, proszone są o ustawienie się w szpalerze od Ołtarza Miłosierdzia Bożego. Natomiast osoby, które chcą przyjąć Komunię Św. w sposób tradycyjny prosimy o ustawienie się w szpalerze od Ołtarza bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Ta zasada obowiązuje na każdej Mszy Św. Na czas trwającej pandemii zachęca się wiernych do przyjmowania Komunii św. na rękę. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, w kaplicy, na cmentarzu, na placu przy kościele, parkingach oraz na ulicy. Prosimy przestrzegać tej zasady. Starajmy się również zachować między sobą bezpieczną odległość 1,5m. Od 7 listopada w naszym kościele podczas Mszy Św. i nabożeństw może przebywać maksymalnie 49 osób, natomiast w kaplicy na cmentarzu 15.

6.  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w trosce o ochronę i wsparcie osób starszych w okresie pandemii Koronawirusa uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu. W ramach ww. akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, dzwoniąc pod numer infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać pomoc ze strony pracowników po- mocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby, takich jak żywność oraz środki ochrony osobistej.

Nauki przedślubne online

Ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarnoepidemiczne,nauki przedślubne w diecezji bielsko-żywieckiejaż do odwołania będą prowadzone w formie online.Szczegółowe informacje dotyczące bezpośredniegoprzygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa orazformularz zgłoszeniowy dostępne są na stronienauki.rodzina.bielsko.pl.W razie pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku wgodz. od 9.00 do 13.00 pod nr tel. 734 176 645

Parafia Nie­po­ka­la­ne­go Serca Naj­święt­szej Ma­ryi Pan­ny w Wie­przu

Ul. Kościelna 680, 34-382 Bystra Żywiecka

tel. 513 795 646   e-mail: parafia680@wp.pl

Projekt strony stworzony z Wix.com. Proudly created with Wix.com.

Wszelkie prawa do treści zamieszonych na tej stronie zastrzeżone.

• White Facebook Icon